Global Statistics

All countries
548,935,393
Confirmed
Updated on 27.6.2022 3:10
All countries
520,723,315
Recovered
Updated on 27.6.2022 3:10
All countries
6,350,765
Deaths
Updated on 27.6.2022 3:10
aktualne
Domů Bydlení Sedmdesátá léta, fialová, kárované vzory. Podívejte se, jaké interiérové ​​trendy budou vládnout...

Sedmdesátá léta, fialová, kárované vzory. Podívejte se, jaké interiérové ​​trendy budou vládnout v roce 2022

-

S novou sezónou je vždy vzrušující aktualizovat také zařízení domácnosti. Podobně jako šatník, i byt či dům si čas od času zaslouží osvěžení. Víte, jaké úpravy a dekorace budou IN v interiérech v roce 2022? Inspirujte se horkými tipy od interiérových designérů.

Světle fialová
Ve světě módy je světle fialový odstín již dříve velkým hitem, není divu, že se dostává i do domácností. Výborně funguje s kovovými povrchy, elegantním zrcadlovým nábytkem a sametem. Výsledkem bude okouzlující, pěkný a elegantní styl.

Myšlenka fialových obýváků je podle designérů přirozený posun od stále populárního růžového trendu a na jaře 2022 dosáhne svého vrcholu. Prognostici barev Pantone prohlásili za Barvu roku 2022 „Very Peri“, zářivější odstín fialové. Pokud se vám zdá příliš odvážný, pak je jemnější odstín „Lilac“ odrazovým můstkem, který potřebujete, abyste svému domovu na jaře dodali novou, hravou barvu.

Plynulé tvary a oblé linie
Tento trend slaví přirozené křivky lidského těla a zkoumá plynulé linie a sférické tvary, které se často vyskytují v přírodě. Oblé linie uvidíme
na nábytku, osvětlení, na dekoracích a uměleckých dílech. Jsou
přirozeně uklidňující, ale vždy se mezi nimi najdou i ohromující
kousky – například stylové koberce s oblými tvary v bílé a černé barvě. Trend zaoblování a změkčování předmětů v domácnosti vytváří příjemnější a útulnější pocit.

Vroubkované okraje
Trend inspirovaný mořem a mušlemi v podobě zvlněných a vroubkovaných okrajů přetrvává nadále. Působí útulně, romanticky – například lemované okraje ložního prádla, lakované podnosy s vroubkovanými okraji, nábytek se zakřivenými okraji či koberečky zdobené detaily.
Zvlněné okraje a volány vnesou do přísného schématu pocit zábavy a odlehčení.

Ve všech oblastech módy se tytéž trendy opakují, vracejí se znovu a znovu s mírnými obměnami. V roce 2022 budou velkým trendem nostalgické designy sedmdesátých let s geometrickými vzory, elegantním nábytkem a luxusními akcenty sametu, broušené mosazi a skla.

Do interiérů se opět dostanou tónovaná skla, slavná z minulých období. Trend barevného skla stále roste a už se netýká jen specializovaného nádobí, ale přerostl do bytových doplňků. Specialitou budou retro kousky sépiových odstínů, které skvěle doplňují vzhled sedmdesátých let.

Kárované látky a vzory
Čtverečkové vzory a kárované látky fungují v moderním i tradičním dekoru a budou velkým hitem příštího roku. Tento zábavný a hravý vzor můžete začlenit do jakéhokoli barevného schématu. Velice trendový bude v pastelových odstínech v koupelnách, neobejde ani koberce, polštáře, závěsy, nádobí, čalounění.

Útulný „Cottagecore“
Cottagecore je trend, který se poprvé objevil již v roce 2020, ale nadále se šíří sociálními sítěmi a bude aktuální i v roce 2022. Je to útulný styl s nádechem nostalgie a venkovského charakteru. Používá tradiční prvky: parkety, odhalené trámy a holé cihly.

Klíčovým trendem dekorování interiérů v roce 2022 jsou expresivnější a emotivnější řešení a prvky než kdykoli předtím. Vybírejte si odvážnější barvy, přijměte více vzorů, smíchejte své oblíbené styly a najděte radost z neočekávaného. Jelikož udržitelnost je iv roce 2022 v popředí, nebojte se předměty opětovně použít, recyklovat a obnovit kousky, které se mohou zdát zastaralé.

Must Read

- Reklama -PR článek