Global Statistics

All countries
548,935,393
Confirmed
Updated on 27.6.2022 3:10
All countries
520,723,315
Recovered
Updated on 27.6.2022 3:10
All countries
6,350,765
Deaths
Updated on 27.6.2022 3:10
aktualne
Domů Rady a Tipy Kachlová kamna, i stůl z masivu. Interiér kouzelné kamenné chalupy prošel zdařilou...

Kachlová kamna, i stůl z masivu. Interiér kouzelné kamenné chalupy prošel zdařilou rekonstrukcí

-

Staré kamenné chalupy budou mít vždy kouzlo – bez ohledu na to, co se děje kolem nás. Jak však zařídit takovou chalupu, aby nadále šířila tradice, ale zároveň byla pohodlná a plně funkční i pro náročnější moderní obyvatele?

Podobnou otázku řešili architekti z ateliéru 3K Architects. Chalupa, k níž je dovedla investorka, se nachází uprostřed krásné přírody mimo civilizaci. Všude kolem dominují lesy, louky, pole, rybníky.

Přečtěte si také
Romantická tradiční chalupa zasazená do malebné krajiny
Výborné realizace a dobré jméno nejvíce zaváží při výběru kvalitního odborníka. Ať už jde o běžného řemeslníka – vodáře, truhláře, elektrikáře, nebo o architekty a interiérové ​​designéry.

Přesvědčili se o tom i architekti Roman Kučírek a Jan Komárek. Klient, kterému před pár lety navrhovali dům, je doporučil dál, a tak se dostali k majitelce nádherné tradiční chalupy.

Zrekonstruovaný interiér tradiční krásné horské chalupy
Stropy v hlavním prostoru jsou původní – dřevěné trámové.

Chalupa, ve které strávila dětství
„Tato skvělá klientka do nás vložila obrovskou důvěru. Dala nám na starost její srdeční záležitost. Chalupu, kde vyrostla a strávila dětství. Cílem bylo provést částečnou rekonstrukci a návrh interiéru. Šlo o nový interiér hlavního obytného prostoru s kuchyní a jídelnou a naprostou rekonstrukci zadní části chalupy, kde se nacházelo nevyhovující zázemí. Klientka měla jediný požadavek. Zachovat tradiční ráz kamenné chalupy a přidat do interiéru decentní, moderní prvky,“ popisuje spolupráci s majitelkou chalupy Roman Kučírek.

Zrekonstruovaný interiér tradiční krásné horské chalupy
Nádherný stůl z masivu je pro 10 lidí.

Nová kachlová kamna na místě staré
V hlavním obytném prostoru vznikla kuchyň ve tvaru písmene L. Nechybí v ní dostatek úložných prostor díky vestavěnému nábytku a vysokým skříňkám pro chladničku a troubu. Jídelní stůl a obývací část zůstaly na místě, kde se také původně nacházeli. V místě, kde kdysi stála stará kachlová kamna, dnes stojí nová v příjemné tyrkysové barvě, která oživuje bílo-hnědý interiér plný dřeva. Nevyhovující záď čekalo vybourání. Namísto ní přibyla nová koupelna se sprchovým koutem, komora a samostatná ložnice.

Přečtěte si také
Moderní dřevěná chata pod Tatrami plná světla
Dřevěný krov, odhalená kamenná zeď, šestiúhelníková dlažba
Na první pohled nás zaujala kombinace dřevěného krovu, dřevěných dveří a odhalené kamenné zdi, která vytváří hlavní atmosféru v interiéru a odkazuje na původ chalupy. Použití tradičních materiálů bylo jednoznačnou volbou od prvního momentu. Nové příčky jsou z cihlového lícového zdiva natřeného bílou barvou. Stropy v hlavním prostoru jsou původní – dřevěné trámové. Efektně působí šestiúhelníková dlažba v chodbě, v koupelně a v komoře. Dlážku v ložnici tvoří nová dřevěná podlaha.

Zrekonstruovaný interiér tradiční krásné horské chalupy
V celém interiéru jsou stylová světla.

Stůl z masivu v srdci domu
Dominantou hlavního prostoru (kromě kachlových kamen) je nádherný stůl z masivu pro 10 lidí. Vytváří pocitově silné srdce domu symbolizující teplo a soudržnost – jak tomu bylo ve starých chaloupkách kdysi. I nábytek je z velké části z masivního dřeva v tmavě hnědé barvě, které krásně doplňuje pohledové korpusy a dvířkovinu s šedým krycím nástřikem. Spotřebiče jsou v černé barvě s mosaznými doplňky.

Zrekonstruovaný interiér tradiční krásné horské chalupy
Kombinace dřevěného krovu, dřevěných dveří a odhalené kamenné zdi, která vytváří hlavní atmosféru v interiéru.

Tečka za atmosférou v interiéru: stylová světla a solitér
„Interiér jsme navrhovali kompletně, vybrali jsme také stylová světla, vypínače a solitérní nábytek. Ať už šlo o židle, pohovku, konferenční stolky nebo nábytek do ložnice. Už dříve jsme se nesetkali s tak obrovskou důvěrou, jakou jsme dostali od klientky při tomto projektu. Věříme, že se to vyplatilo. Ohlasy přímo od klientky, její rodiny a známých to jen potvrzují, protože se jim interiér chalupy velmi líbí,“ doplňuje architekt Jan Komárek.

Must Read

- Reklama -PR článek