Global Statistics

All countries
548,935,393
Confirmed
Updated on 27.6.2022 3:10
All countries
520,723,315
Recovered
Updated on 27.6.2022 3:10
All countries
6,350,765
Deaths
Updated on 27.6.2022 3:10
aktualne
Domů Rady a Tipy Nezapomeňte se na Vánoce připravit včas

Nezapomeňte se na Vánoce připravit včas

-

Vánoce nám klepou na vrata, a pokud nechcete vše zařizovat na poslední chvíli, je důležité se na vánoční svátky připravit včas.

Ozdobte si okna a dveře

Pokud nemáte zahradu, kam byste nainstalovali vánoční světýlka, ozdobte si alespoň vstupní dveře nějakou pěknou vánoční dekorací, třeba závěsným věncem, nezapomeňte také na okna. Nejčastěji se používá sníh ve spreji, či vystřihovánky s vánočními motivy.

Připravte si také dřevěnou vázu na Barborku a dětem punčochu pro Mikuláše, alespoň nebudete na začátku adventu ve stresu, že je nemůžete najít. Pokud máte velká okna, můžete se s vánočními dekoracemi rozšoupnout a ozdobit je girlandami z umělých jehličnatých větviček, ty vám dlouho vydrží a máte jistotu, že nebudou opadat.

Jíme očima

Pokud budete na Vánoce mít hosty, zavčas zakupte ozdoby na vánoční stůl. Hezký vánoční běhoun by měl ladit s ubrousky a ostatními dekoracemi. Klasikou je adventní věnec se čtyřmi svíčkami, ale můžete na stůl umístit i další svícny, letos jsou v módě dřevěné svícny a voňavé svíčky.

Vzpomeňte si na dětství

Pamatujete na Vánoce u babičky a její dřevěný betlém? Není důvod, proč byste svým dětem nemohli také jeden pořídit, nejenže jsou betlémy zase čím dál oblíbenější, ale na betlému hezky dětem vysvětlíte příběh o narození Ježíška. O víkendech se také často konají výstavy betlémů, je to zajímavý tip na to, jak v období adventu děti zabavit.

Vánoční úklid

Nechali jsme si to nejhorší nakonec. K Vánocům chtě nechtě patří hospodyňkami nenáviděný vánoční úklid. Umyjte okna, vysajte koberce, nechte si odborně vyčistit sedací soupravu, ukliďte ve spíži a pořádně vymyjte chladničku, abyste měli kam uklidit zásoby potravin na vánoční svátky. Určitě nějak průběžně uklízíte během roku, a tak není nutné zevrubně přerovnávat a uklízet skříně.

Nakonec i ten Ježíšek se narodil ve chlévě, takže vám nějaké nedostatky při úklidu odpustí. Důležitější bude, abyste si o Vánocích odpočinuli a trávili čas se svými blízkými.

Must Read

- Reklama -PR článek