Global Statistics

aktualne
DomůZahradaVíte, jak postavit betonový plot?

Víte, jak postavit betonový plot?

-

Betonové ploty si nacházejí stále více příznivců a to díky výhodám, které svému majiteli nabízejí. Lze je totiž postavit nejen kolem domu či zahrady, ale mohou oplocovat také průmyslový areál, vytvořit krytý prostor pro váš automobil nebo dokonalou protihlukovou bariéru, jsou šikovné jako kotce a výběhy pro hospodářská zvířata. Mohou separovat kompost na zahradě. Jejich výstavba není náročná a také cena je velmi přijatelná.

Betonové ploty nabízejí nejen originalitu, ale fungují i jako protihluková a protiprašná bariéra. Není potřeba se o ně nějak speciálně starat. Dají se kompletně rozebrat a přesunout na jiné místo. Betonový plot se dá natřít fasádní barvou.

Základ betonových plotů

Ploty se vyrábějí z kvalitního betonu doplněného o kamenivo a prospěšné chemické přísady, a z průmyslové armatury. Skládají se ze tří základních komponentů. Ty představují betonové sloupky, betonové desky a betonové koncové sloupky. Mezi dva průběžné sloupky se vsunují betonové desky. Jejich počet a výška sloupků závisejí na tom, jak chcete mít plot vysoký.

Vybrat si můžete různé barevné varianty a betonové ploty hladké nebo vzorované z jedné, či obou stran.

Širokou nabídku naleznete v nabídce společnosti BEVES.

Jak smontovat betonový plot?

Nejprve je potřeba si vytyčit a vyměřit prostor. Následně si rozvrhnete umístění betonových sloupků. Je potřeba brát v potaz rozmanitost terénu, do kterého budete betonový plot umísťovat. Šikovnými pomocníky jsou kolíky, kterými vytyčíte směr, a provázek. Ten zajistí výšku plotu.

Následně je potřeba vyhloubit výkopy, které jsou určené pro osazení sloupků. Hloubka se odvíjí od jejich šířky a délky. Pak sloupky usadíte a zajistíte tak, aby byly v kolmé poloze. Pak následuje jejich zasypání zeminou nebo zabetonování. Sloupky jsou opatřeny zářezy, do kterých se zasouvají betonové desky. Pokud je potřeba, můžeme sloupek dorovnat. Desky vyrovná a zajistí proti pohybu těsnící pěna nebo cementové lepidlo.

Must Read

- Reklama -PR článek