Global Statistics

All countries
548,935,393
Confirmed
Updated on 27.6.2022 3:10
All countries
520,723,315
Recovered
Updated on 27.6.2022 3:10
All countries
6,350,765
Deaths
Updated on 27.6.2022 3:10
aktualne
Domů Zahrada Jak vybrat správný zahradní nábytek pro vaši zahradu?

Jak vybrat správný zahradní nábytek pro vaši zahradu?

-

Léto máme v plném proudu. Letní oslavy narozenin, grilovačky s přáteli, odpočinek u bazénu, to vše se neobejde bez pohodlného zahradního nábytku, na který se vejde nejen vaše rodina, ale i hosté. Víte, jak vybrat ten správný zahradní nábytek pro vaši rodinu?

Pamatujete boom plastového nábytku na začátku devadesátých let? Lidé se ve velkém zbavovali klasických dřevěných lehátek s pevnými textilními zády a kupovali plastové stoly a židle. Plastové zahradní sedací sety tak „zdobily“ všechny zahrady v republice a jejich jedinou výhodou bylo, že se nic nestalo, pokud jste je zapomněli v dešti venku. O jejich stálobarevnosti si majitelé mohli nechat jenom zdát, na konci sezóny vás čekalo jejich nekonečné drhnutí a na jaře to samé.

Doba je již naštěstí mnohem dále a my máme na výběr nádherné zahradní sety, které jsou vyrobeny z opravdu krásných materiálů, nemusí se každý rok natírat, jako tomu bylo dříve u dřevěných laviček a navíc přežijí i UV záření a menší letní deštík.

Náš tip: Přemýšlíte, jak zabavit děti, když v létě prší? Pořiďte jim sadu na malování podle čísel pro děti, díky které se zabaví a ještě si vytvoří originální dekoraci na zeď do svého dětského pokojíčku.

Nejoblíbenější jsou sety z umělého ratanu, jež jsou opatřeny měkoučkými polstrovanými podsedáky a polstry, vypadají velmi hezky – skoro jako sedací soupravy do obývacího pokoje. Polstry a polštářky jsou pratelné, nenáročné na údržbu, což ocení především rodiny s malými dětmi a domácími mazlíčky.

Dalšími oblíbenými materiály jsou každopádně dřevo, hliník, PVC a klasický ratan, jež je velmi choulostivý na zacházení. Mnoho rodin si také vyrobilo zahradní nábytek svépomocí, pomocí molitanových matrací a obroušených a natřených palet. Fantazii se meze nekladou. Jen při výběru zahradního nábytku dbejte na to, aby jeho údržba byla co nejjednodušší, abyste nemuseli být otroky úklidu.

Ideální zahradní nábytek je takový, kterému vyperete polstry a schováte jej na zimu do garáže, či zahradního domku.

Must Read

- Reklama -PR článek