Global Statistics

All countries
548,935,393
Confirmed
Updated on 27.6.2022 3:10
All countries
520,723,315
Recovered
Updated on 27.6.2022 3:10
All countries
6,350,765
Deaths
Updated on 27.6.2022 3:10
aktualne
Domů Zahrada Legenda o potkaním králi

Legenda o potkaním králi

-

Potkaní král je termín, kterým se označuje shluk krys, jejichž ocasy se propletly dohromady. V důsledku tohoto propletení vzniká velký jediný útvar, který je obvykle dále spojen dalšími látkami, jako je krev, výkaly nebo jiná špína.

Představa tohoto obludného tvora prý existuje již po staletí a v přírodovědných muzeích je řada exemplářů, které jako by jejich existenci potvrzovaly.

Podle jednoho zdroje může mít název „potkaní král“ původ ve staré víře, která uvádí, že starší potkani známé svou moudrostí sedaly na zapletené ocasy svých kolegů. 

Ostatní potkani se k němu prý chovaly jako ke královské rodině, a proto vznikl výraz „potkaní král“. Zajímavé je, že tento jev se neomezuje pouze na potkany, ale i na myši a veverky.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jak rychle se pohybuje či jak dlouho žije lenochod nebo jaké zvíře je vlastně spjato se znamením kozoroh a pak také zda je každý štír jedovatý či nikoliv a jací jsou lidé v tomto znamení.

Must Read

- Reklama -PR článek