Global Statistics

All countries
548,935,393
Confirmed
Updated on 27.6.2022 3:10
All countries
520,723,315
Recovered
Updated on 27.6.2022 3:10
All countries
6,350,765
Deaths
Updated on 27.6.2022 3:10
aktualne
Domů Bydlení Modulární domeček je zhmotněním absolutní pohody a klidu

Modulární domeček je zhmotněním absolutní pohody a klidu

-

Modulární prefabrikované stavby poutají stále více pozornosti, nejen jako rodinné domy, ale především jako stavby určené pro víkendové či dovolenkové pobyty. Je to logické – dají se postavit i na hůře dostupných místech, kde si investoři mohou naplno vychutnat kouzlo přírody. Navíc, jelikož jednotlivé panely jsou předem vyrobeny v továrně přesně na míru, jejich sestavení na místě trvá jen pár dní. Jak se vám líbí finské řešení takového bydlení?

Projekt finských architektů Pirinen & Salo „Lucia Smart“ se nachází na pobřeží třetího největšího jezera země tisíce jezer – Finska. Leží v Laponsku, daleko za polárním kruhem, v nadmořské výšce 117 až 119 metrů nad mořem. Tato oblast je zároveň rájem pro turisty, kteří zde nacházejí množství značených stezek, open-air muzea či absolvují vyhlídkové lety nad jezerem.

Nádherná přírodní krajina se spoustou zálivů a zákoutí je lákadlem pro rybáře z celé Evropy. Není divu, že právě na tomto místě, které působí jako balzám na duši, stojí ocelově-sklená konstrukce mini-chatky.

Z oceli a skla s výhledem i na oblohu
Architekti Teemu Pirinen a Lauri Salo vytvořili chatku nazvanou Lucia Smart pro finskou sklářskou stavební společnost Savon Lasituote Oy. Domeček vytvořený z oceli a množství skla může sloužit pro různé účely. Výhodou je, že jej lze postavit i na nejrůznějších místech.

Skvěle funguje jako víkendové bydlení nebo pracovní prostor s úžasným výhledem na široké okolí, včetně oblohy. Když si objednáte tuto působivou obytnou jednotku, dodají vám ji na pozemek, kde má stát již v připravené podobě. Tovární vyrobené dílce stačí nainstalovat na základy postavené podle pokynů výrobce a domek napojit na infrastrukturu.

Zrcadlení přírody narušují jen černé švy
Velké skleněné plochy zvenčí přerušují pouze černé švy skleněného systému a černý ocelový pás základny chatky. Velké množství skleněného povrchu s efektem zrcadlení odráží okolní přírodu a obytný domek ještě intenzivněji spojuje s okolím.

Nejdůležitější prvek interiéru? Obloha a okolní krajina
Ačkoli to zní protichůdně, nejdůležitějším prvkem v interiéru je okolní krajina a obloha – prosklená je totiž i střecha. „Trojúhelníkový tvar ocelových konstrukcí jsme orientovali podle optimálního úhlu pohledu uvnitř jednotky. Tak, aby byl umožněn maximální výhled do exteriéru s minimálními překážkami.

Výhled z postele ze skleněné chatky na vodě
Přímo z postele je úžasný výhled na okolní přírodu a oblohu. Zdroj: Marc Goodwin / Archmospheres

Jednotné použití povrchové barvy a materiálu na vnitřních površích pozvedá okolní krajinu jako protipól. Osvětlení je přímo integrováno do trojúhelníkové ocelové konstrukce. Využívá skleněné plochy jako reflexní plochy a dodává prostoru velmi zajímavou mnohorozměrnost,“ popisují další zajímavosti o projektu jeho autoři.

Je zde vše potřebné: Koupelna, kuchyň, gauč, postel i šatník
Jak je řešena dispozice tohoto nevelkého obytného prostoru? Hned u vstupu do objektu se nalevo nachází koupelna a napravo šatník. Chodbičkou přejdete do hlavního prostoru, kde je vestavěná kuchyňská linka a otevřený prostor. Co nejblíže k vnějším fasádám je umístěna postel, takže když si na ni lehnete nebo sednete, máte ten nejúžasnější výhled.

Mezi kuchyňskou částí a postelí je umístěn pohodlný gauč. Části zasklení lze zastřít praktickými závěsy. Různé funkce v jedné místnosti jsou odděleny i barevně. Kuchyň je ve svěží oranžové barvě, stejně tak skelná konstrukce zevnitř. Oddechová část nechává vyznít k

Must Read

- Reklama -PR článek